Urząd skarbowy wreszcie dla przedsiębiorców

Urząd skarbowy wreszcie dla przedsiębiorców

„Aż” 59 urzędów skarbowych zostało ostatnio ogłoszonych przyjaznym przedsiębiorcy. Czterech z wybrańców znalazło się w rankingu już po raz dziesiąty z rzędu. Niestety niemal 50% urzędów nigdy nie dostało wyróżnienia.

Wśród tegorocznych zwycięzców znalazły się m. in. Urząd Skarbowy w Łukowie, Ostrołęce, Urząd Skarbowy Warszawa-Wola i Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku. Była to dziesiąta edycja konkursu na przyjazny przedsiębiorcy urząd skarbowy. Jego organizatorami są Business Centre Club oraz Ministerstwo Finansów.

Jak mówił podczas wręczenia tytułów jeden z członków BCC – celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem.

Przedsiębiorcy oceniali urzędy na specjalnie przygotowanych ankietach. Głównymi kryteriami były: jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji oraz kompetencje pracowników, profesjonalizm. Doceniana była życzliwość i pozytywne nastawienie urzędników do respondenta. Wysłano ponad 22 tys. ankiet. Nagrodzonych zostało 59 z ponad 400 urzędów skarbowych. Dziewięć dostało tytuł urzędu przyjaznego przedsiębiorcy po raz pierwszy w historii. W sumie przez dziesięć lat przedsiębiorcy nagrodzili 230 urzędów, czyli ponad 57%.

Głównymi problemami w kontaktach z fiskusem były w tym roku niemożliwość załatwienia w niektórych przypadkach wszystkich spraw przez internet i konieczność osobistego stawiennictwa w urzędzie. Sugerowano też wydłużenie godzin pracy urzędów.

Właścicielem serwisu pkd.com.pl jest IFIRMA SA - dostarcza tysiącom polskich firm narzędzia pomocne w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Z nami założysz firmę korzystając z wniosku CEIDG-1, wyszukasz potrzebne kody PKD, a mała księgowość internetowa będzie łatwa w prowadzeniu. Wykorzystaj nasz program do fakturowania, a pod koniec roku wygodnie wypełnisz i wyślesz PIT roczny przez internet. Korzystając z naszych usług, w prosty sposób złożysz też druk VAT-R.