112008 - Dyrektor handlowy

Odpowiada za politykę handlową firmy; zarządza działem handlowym, opracowuje strategię i plany sprzedaży oraz nadzoruje ich realizację.


Zadania zawodowe:

opracowywanie, wdrażanie i realizowanie strategii handlowej przedsiębiorstwa; branie udziału w przygotowaniu budżetu przedsiębiorstwa w części dotyczącej działu sprzedaży; ustalanie celów i zadań dla członków zespołu działu handlowego; opracowywanie standardów pracy działu handlowego; kierowanie pracą zespołu handlowców w celu osiągnięcia założonych wyników sprzedaży, w tym: monitorowanie i rozliczanie pracy zespołowej i indywidualnej zespołu handlowców, opracowywanie i zarządzanie motywacyjnym systemem wynagradzania handlowców, szkolenie i nadzorowanie rozwoju podległych pracowników w zakresie umiejętności handlowych; pozyskiwanie nowych klientów oraz budowanie trwałych, dobrych relacji z kluczowymi klientami; nadzorowanie przygotowywania umów z kluczowymi klientami oraz kontrolowanie warunków i realizacji tych umów; podpisywanie umów z klientami, w zakresie posiadanych pełnomocnictw; analizowanie konkurencji i trendów na rynku pod kątem przygotowywania strategii działań sprzedażowych; monitorowanie i badanie rynku, na którym działa przedsiębiorstwo, w tym analizowanie działania konkurencji; tworzenie planów taktycznych i kontrolowanie działań operacyjnych dla działu handlowego; przygotowywanie raportów dla zarządu z wynikami pracy działu; doskonalenie własnych kompetencji; zapewnienie podległemu zespołowi bezpiecznego środowiska pracy, dbanie o przestrzeganie przepisów bhp, ochrony ppoż. i ochrony środowiska


Dodatkowe zadania zawodowe:

dbanie o pozytywny wizerunek firmy/ organizacji;
branie udziału w konferencjach i spotkaniach branżowych i specjalistycznych.


Zawody powiązane z tym zawodem ZUS:
  • Dyrektor generalny - Dyrektor generalny, znany również jako CEO (Chief Executive Officer), to najwyższy rangą menadżer w firmie, który odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu strategii i wizji przedsiębiorstwa. Jego głównym zadaniem jest podejmowanie kluczowych decyzji, które mają wpływ na przyszłość organizacji, a także zarządzanie wszystkimi jej aspektami, od finansów po zasoby ludzkie. Dyrektor generalny współpracuje z innymi członkami zarządu oraz kierownikami działów, aby zapewnić, że cele firmy są realizowane w sposób efektywny i zgodny z jej misją. Wymaga to nie tylko umiejętności przywódczych, ale także zdolności analitycznych i strategicznego myślenia. Dyrektor generalny często reprezentuje firmę na zewnątrz, budując relacje z kluczowymi interesariuszami, takimi jak inwestorzy, klienci i partnerzy biznesowi. W obliczu dynamicznych zmian rynkowych, dyrektor generalny musi być elastyczny i gotowy do wprowadzania innowacji, aby utrzymać konkurencyjność firmy.

Jakie PKD dla zawodu dyrektor handlowy?

Najczęściej wybierane kody PKD przez przedsiębiorców

PKD 70.10.Z - Działalność firm centralnych (head offices) i holdingów, z wyłączeniem holdingów finansowych

Sekcja ta obejmuje: - działalność profesjonalną, naukową i techniczną wymagającą...

Sekcja M, Dział: 70, Grupa: 70.1, Klasa: 70.10

Załóż firmę bezpłatnie z pomocą ekspertów

  • Oferujemy bezpłatne wsparcie w całym procesie rejestracji firmy do CEIDG, US, ZUS i VAT.
  • Skorzystaj z darmowej pomocy, którą oferujemy w ramach Ogólnopolskiego Programu Wspierania Przedsiębiorczości.

Załóż firmę z ekspertem

Nasi eksperci odpowiedzą na Twoje pytania. Pomoc w rejestracji firmy jest bezpłatna.

Baner reklamowy z odniesieniem do rejestracji firmy.

Internetowe biuro rachunkowe + liczne integracje ułatwiające prowadzenie biznesu

  • Ponad 20 lat doświadczenia w księgowaniu
  • Księguj łatwo i bez wychodzenia z domu
  • Oszczędzaj wybierając jedno kompleksowe narzędzie

Poznaj nasze rozwiązania →