312306 - Mistrz produkcji w budownictwie wodnym

Kieruje, koordynuje, nadzoruje i planuje prace wykonywane przez pracowników podległego zespołu pracujących przy budowie obiektów i konstrukcji budowlanych gospodarki wodnej (śródlądowej i morskiej); odpowiada za terminową realizację planów robót budowlanych wyznaczonych dla podległego zespołu w ramach wyznaczonego budżetu.


Zadania zawodowe:

zapoznawanie się z dokumentacją projektu budowlanego obiektów budowlanych gospodarki wodnej (śródlądowej i morskiej) w celu ustalenia wymogów i procedur planowania prac budowlanych; określanie na podstawie otrzymanej dokumentacji kosztu, ilości materiałów budowlanych, potrzebnych urządzeń i maszyn budowlanych oraz pracowników niezbędnych do wykonania prac w zakresie budownictwa wodnego; realizowanie planów robót budowlanych między innymi obiektów takich jak: sztuczne zbiorniki wodne, budowle piętrzące, kanały, śluzy, budowle portowe, obiekty budowlane elektrowni wodnych, ujęć wody, pompowni i przepompowni, obiekty budowlane stacji uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, systemy regulacji rzek, umocnień brzegowych rzek i brzegów morskich itp. zgodnie z przyjętym harmonogramem oraz założeniami technologicznymi i jakościowymi; kontrolowanie i koordynowanie kolejnych etapów prac budowlanych w celu zapewnienia optymalizacji kosztowej, nieprzerwanego przebiegu robót i zapewnienia przestrzegania przepisów prawa budowalnego; nadzorowanie terenu budowy obiektów budownictwa wodnego i koordynowanie prac ekip budowlanych, podwykonawców, dostawców itp.; sprawowanie nadzoru nad prawidłową obsługą narzędzi, urządzeń i maszyn budowlanych przez podległych pracowników oraz sprawowanie nadzoru nad racjonalnym i ekonomicznym korzystaniem przez pracowników z mienia będącego na terenie budowy (materiałów, narzędzi, urządzeń i maszyn budowlanych) oraz środków ochrony indywidualnej i osobistej; utrzymanie założonych kosztów prac budowlanych obiektów i konstrukcji budowlanych gospodarki wodnej; stosowanie i udoskonalanie systemu zarządzania jakością ISO; reagowanie na pojawiające się zagrożenia oraz sytuacje awaryjne; zarządzanie oraz organizowanie pracy podległego personelu (np. zespołu itp.), w tym tworzenie harmonogramów czasu pracy, ewidencjonowanie czasu pracy, planowanie urlopów pracowniczych; indywidualne zlecanie zadań pracownikom i ich rozliczanie z wykorzystaniem stosowanych w zakładzie narzędzi planistycznych, w tym komputerowych systemów zarządzania; motywowanie, szkolenie i ocenianie podległych pracowników; rozwiązywanie problemów związanych z organizacją pracy; prowadzenie dokumentacji budowlanej obiektów i konstrukcji budowlanych gospodarki wodnej oraz sporządzanie raportów i analiz na temat wydajności robót budowlanych; zapewnienie podległemu zespołowi bezpiecznego środowiska pracy, dbanie o przestrzeganie zasad ergonomii oraz przepisów bhp, ochrony ppoż. i ochrony środowiska.


Dodatkowe zadania zawodowe:

tworzenie raportów, analiz i prognoz dotyczących obszaru planowania robót budowlanych w zakresie budownictwa wodnego;
uczestniczenie w planowaniu budżetu zakładu budowlanego.


Zawody powiązane z tym zawodem ZUS:
  • Operator wynajmu sprzętu wodnego - Operator wynajmu sprzętu wodnego to kluczowy specjalista w branży turystycznej, który zajmuje się zarządzaniem flotą łodzi i statków. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie, że wszystkie jednostki są w doskonałym stanie technicznym, co obejmuje regularną konserwację, naprawy oraz przygotowanie sprzętu do wynajmu. Operator musi również dbać o bezpieczeństwo klientów, co wiąże się z przeprowadzaniem szkoleń z zakresu obsługi sprzętu oraz udzielaniem informacji na temat zasad bezpieczeństwa na wodzie.\n\nW codziennej pracy operator współpracuje z różnymi interesariuszami, w tym z dostawcami sprzętu, serwisami technicznymi oraz klientami. Ważnym aspektem jego roli jest również obsługa klienta – operator powinien być osobą komunikatywną, potrafiącą doradzić w wyborze odpowiedniego sprzętu oraz zaspokoić potrzeby klientów. Dodatkowo, operator wynajmu sprzętu wodnego często zajmuje się marketingiem i promocją oferty, co wymaga kreatywności i umiejętności analizy rynku. W związku z tym, praca ta łączy w sobie elementy techniczne, zarządzające oraz interpersonalne, co czyni ją niezwykle interesującą i dynamiczną.

Jakie PKD dla zawodu mistrz produkcji w budownictwie wodnym?

Najczęściej wybierane kody PKD przez przedsiębiorców

PKD 77.34.Z - Wynajem i dzierżawa środków transportu wodnego

Sekcja ta obejmuje wiele rodzajów działalności wspomagających działalność gospod...

Sekcja N, Dział: 77, Grupa: 77.3, Klasa: 77.34

Załóż firmę bezpłatnie z pomocą ekspertów

  • Oferujemy bezpłatne wsparcie w całym procesie rejestracji firmy do CEIDG, US, ZUS i VAT.
  • Skorzystaj z darmowej pomocy, którą oferujemy w ramach Ogólnopolskiego Programu Wspierania Przedsiębiorczości.

Załóż firmę z ekspertem

Nasi eksperci odpowiedzą na Twoje pytania. Pomoc w rejestracji firmy jest bezpłatna.

Baner reklamowy z odniesieniem do rejestracji firmy.

Internetowe biuro rachunkowe + liczne integracje ułatwiające prowadzenie biznesu

  • Ponad 20 lat doświadczenia w księgowaniu
  • Księguj łatwo i bez wychodzenia z domu
  • Oszczędzaj wybierając jedno kompleksowe narzędzie

Poznaj nasze rozwiązania →