331404 - Asystent przetwarzania danych

Odpowiada za prawidłowe wprowadzanie, przetwarzanie, przechowywanie i wyprowadzanie danych z wykorzystaniem systemów informatycznych; obsługuje sprzęt komputerowy i eksploatuje oprogramowanie komputerowe w zakresie przetwarzania / zarządzania gromadzonymi danymi.


Zadania zawodowe:

przetwarzanie danych w systemach komputerowych, np. zebranych metodą wywiadów elektronicznych; zarządzanie wprowadzonymi danymi, tj. plikami i katalogami; obsługa podstawowych programów biurowych, m.in.: arkusz kalkulacyjny, baza danych, program do tworzenia prezentacji multimedialnych, klient poczty, edytor tekstów itp.; wprowadzanie danych za pomocą urządzeń zewnętrznych do edytora tekstów, arkusza kalkulacyjnego lub programów bazodanowych, w tym edytowanie i formatowanie dokumentów merytorycznych; uzupełnianie treści gotowych dokumentów zgodnie z istniejącymi szablonami, np. przetwarzanie wersji papierowych dokumentów na wersje elektroniczne; segregowanie i archiwizowanie dokumentów zgodnie z obowiązującymi normami w tym zakresie; kontrolowanie procesów zarządzania danymi; współdziałanie na poziomie organizacyjnym i administracyjnym z innymi jednostkami organizacyjnymi wykorzystującymi gromadzone i przetwarzane dane; obsługa programu komputerowego do masowej wysyłki poczty elektronicznej; sporządzanie raportów oraz przygotowywanie prezentacji multimedialnych poprzedzone analizą danych wykorzystywanych w danym raporcie lub prezentacji.


Dodatkowe zadania zawodowe:

obsługa oprogramowania służącego do zautomatyzowanego pozyskiwania danych z baz i systemów komputerowych.


Zawody powiązane z tym zawodem ZUS:
  • Specjalista ds. przetwarzania danych - Specjalista ds. przetwarzania danych to kluczowa postać w dzisiejszym świecie, w którym dane odgrywają coraz większą rolę w podejmowaniu decyzji biznesowych oraz strategii rozwoju. Osoba na tym stanowisku zajmuje się nie tylko analizą i organizowaniem danych, ale również ich zarządzaniem w różnych formatach, co wymaga umiejętności technicznych oraz znajomości nowoczesnych narzędzi informatycznych. Specjalista ds. przetwarzania danych często współpracuje z innymi działami w firmie, aby zrozumieć ich potrzeby i dostarczyć im odpowiednie informacje, które mogą wspierać procesy decyzyjne. W swojej pracy wykorzystuje zaawansowane techniki analizy danych, takie jak statystyka, uczenie maszynowe czy wizualizacja danych, co pozwala na wyciąganie wartościowych wniosków i prognozowanie trendów. W obliczu rosnącej ilości danych, rola specjalisty ds. przetwarzania danych staje się coraz bardziej istotna, a jego umiejętności są poszukiwane w wielu branżach, od finansów po marketing i technologię.

Jakie PKD dla zawodu asystent przetwarzania danych?

Najczęściej wybierane kody PKD przez przedsiębiorców

PKD 62.02.Z - Działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki

Sekcja ta obejmuje produkcję i rozpowszechnianie informacji i dóbr kultury, prze...

Sekcja J, Dział: 62, Grupa: 62.0, Klasa: 62.02
PKD 63.11.Z - Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność

Sekcja ta obejmuje produkcję i rozpowszechnianie informacji i dóbr kultury, prze...

Sekcja J, Dział: 63, Grupa: 63.1, Klasa: 63.11

Załóż firmę bezpłatnie z pomocą ekspertów

  • Oferujemy bezpłatne wsparcie w całym procesie rejestracji firmy do CEIDG, US, ZUS i VAT.
  • Skorzystaj z darmowej pomocy, którą oferujemy w ramach Ogólnopolskiego Programu Wspierania Przedsiębiorczości.

Załóż firmę z ekspertem

Nasi eksperci odpowiedzą na Twoje pytania. Pomoc w rejestracji firmy jest bezpłatna.

Baner reklamowy z odniesieniem do rejestracji firmy.

Internetowe biuro rachunkowe + liczne integracje ułatwiające prowadzenie biznesu

  • Ponad 20 lat doświadczenia w księgowaniu
  • Księguj łatwo i bez wychodzenia z domu
  • Oszczędzaj wybierając jedno kompleksowe narzędzie

Poznaj nasze rozwiązania →